Xiaomi Cihazlarda Sim Kart Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür?

greenpeacock799 

“Xiaomi telefonlarda SIM kart aktivasyon sorunu var ve “Xiaomi SIM kart yok hatası” veriyor. Bu makale, SIM kart aktivasyonunun nedenlerini ve çözümlerini açıklayacaktır. Ne yazık ki Xiaomi cihazlarda bu sorunun kolay bir çözümü yoktur.

Xiaomi

Xiaomi Şirketi, Nisan 2010’da Çin’in Pekin kentinde kurulan bir şirkettir ve elektronik cihazlar üretmektedir. Xiaomi, akıllı telefonlar, mobil uygulamalar ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine yatırım yapmaktadır. Ayrıca çanta, kulaklık, spor ayakkabı, spor bantları ve diğer aksesuarları da üretmektedir. Xiaomi, Apple ve Samsung’dan sonra dünyadaki dördüncü büyük cep telefonu çipi üreticisidir.

Xiaomi Ürün Orijinalliği Nasıl Kontrol Edilir? hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Xiaomi SIM kart yok hatası

“Xiaomi SIM kart yok hatası” genellikle telefonu açıp kapattığınızda ortaya çıkar.

Xiaomi SIM kart sorununun nedeni, telefonun SIM kartın kullanıldığını bildirmesi için telefon üreticisine bir bildirim göndermesidir. Bu bildirim genellikle yurt dışında bulunan bir yerden gönderilir. Eğer hattınız üzerinden uluslararası mesaj gönderemiyorsanız, bu hatayı alırsınız.

Şimdi, Xiaomi cihazlarda SIM kart sorunuyla ilgili sorunun çözümüne nasıl cevap verebileceğimize bakalım.

Xiaomi SIM kartını nasıl etkinleştirirsiniz?

Öncelikle, telefon numaranızın doğru bir şekilde girilip girilmediğini kontrol etmeniz gerekecektir. Yaralanma riskinizi azaltmanın en iyi yollarından bazıları şunlardır: Ayarlar -> Ağ -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Eşzamanlı Kart Ayarı + Telefon numaranızı girin (9 ile başlamalıdır).

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin. Kendi dünyanızın kapısını hiç açmadınız, istediğiniz zaman bir Mi Hesabı açabilirsiniz. Bir Mi Hesabı açın ve telefon numaranızı tanımlayın.

Lütfen aşağıdaki adımları akıllı telefonunuza girin: Ayarlar -> Mi Hesabı.

Mobil Ağ, GPS Konumu (Senkronizasyon) gibi özellikleri etkinleştirin.

https://i.mi.com/ adresine mobil tarayıcınızı kullanarak erişin. Tarayıcıyı kapatmayın, ancak çıkmak için Ana Ekran tuşuna basın.

Yaralanma riskinizi azaltmak için en etkili yöntemler aşağıda verilmiştir: Mi Hesabı -> Mi Bulut -> Cihazı Bul.

SIM kartınızı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıda başlamak için bazı örnekler verilmiştir: Gözlerinizi açın ve etrafınızdaki dünyayı görün. İ.mi. Tarayıcınızda arama aracına girin.

Aktivasyon İşlemi

Aktivasyon işlemi yalnızca ikinci aşamada mümkün olacaktır. Cihazı bul özelliği etkinleştirilecektir. Bu özellik aktifse, tekrar İ.mi.com üzerinden cihazı bul özelliğine girebilirsiniz.

Cihazınızın yerini bulduktan sonra, tarayıcıyı kapatın, ancak çıkmayın. Daha fazla bilgi için Mi Hesabınızla ilgili konuları buradan bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin: MiCloud.

Sonra cihazınızın etrafında dönün, kapatın ve tekrar açın. Uyarıyı onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.

Ardından, cihazı kapatın, tekrar açtığınızda mesajlarınız senkronize edilecek ve aktif hale gelecektir.

Bazı kişiler bu sorunu telefonlarının dili İngilizce olarak ayarlayarak çözmüşlerdir. Diğerleri ise bu sorunu hattı değiştirerek çözmüştür.

Xiaomi Mi Hesabı Nasıl Oluşturulur? hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment