Windows Hazırlanıyor Bilgisayarınızı Kapatmayın Hatası Nasıl Giderilir

greenpeacock799 

Windows bilgisayarı kapatmaya hazırlanıyor. Yeniden başlatma sırasında ekranda görüntülenen “Yeniden başlatılıyor” mesajı genellikle görünecektir.

Windows Update, güncelleştirmeleri kullanılabilir olur olmaz indiren ve yükleyen otomatik bir hizmettir. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında yükleme tamamlanacaktır. Yeniden başlatma sırasında bir uyarı alabilirsiniz. Windows’un hazırlık aşaması sırasında bilgisayarınızı kapatmayın.

Windows, Windows bölümünde bulunabilir. Hazırlık Windows önyükleme simgesi masaüstünde görüntülenmiyor.

Bilgisayarınız düzgün çalışmıyorsa güncellemeniz gerekebilir. Windows Hazırlanıyor ekranı takılı kaldı, bilgisayarınızı kapatmayın Windows Hazırlanıyor yazımızda nasıl kullanacağınıza dair detaylı talimatları bulacaksınız.

Windows’un Bilgisayarınızı Kapatmaması Nasıl Giderilir

Sorunu çözmek için harekete geçebilirsiniz: “Windows hazırlanıyor… Bilgisayarı kapatmayın.” hatası:

 • Arka plan yükseltmesi tamamlanana kadar bekleyin
 • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin
 • Güç sıfırlaması gerçekleştirin
 • SFC’nizi tarayın
 • Windows’u Yeniden Yükleyin
 • Windows Güncelleme Ayarları

Arka plan yükseltmelerinin tamamlanmasını bekleyin

Öncelikle, bir çözüm bulunana kadar beklemeniz gerekecek. “Windows hazırlanıyor. Bilgisayarınızı kapatmayın.” hatası:

Windows arka planda yükseltmeleri gerçekleştiriyor olabilir, bu nedenle ileti görüntülenir. Bilgisayarınızdaki uygulamaların türüne ve sayısına bağlı olarak sistemin görevleri tamamlaması biraz zaman alabilir. Birkaç saniye sonra, sistem düzgün çalışıyorsa, ekranın kaybolduğunu göreceksiniz.

Bilgisayarınızın düzgün şekilde açıldığından emin olmak için sistem görevleri tamamlanana kadar beklemelisiniz.

Şüpheniz varsa bize ulaşın. “Windows hazırlanıyor. Bilgisayarınızı kapatmayın.” hata almaya devam ederseniz aşağıdaki adımları uygulayın.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bilgisayarınızı güncellemede sorun yaşıyorsanız internet bağlantınızda bir sorun olması muhtemeldir. Sorunun bu olup olmadığını görmek için iki kez kontrol edin.

Bağlanmak için kablolu bir bağlantı kullanıyorsanız, yönlendiricinizin çalıştığından emin olun. Yönlendiriciyi test etmek için kabloları çıkarıp yeniden bağlayın. Wi-Fi kullanıyorsanız Wi-Fi’nizin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Güç sıfırlaması gerçekleştirin

Güç Sıfırlama – Bu, hiçbir verinizi kaybetmeden bu sorunu çözmenin en etkili ve en güvenli yoludur.

Bu yöntem disk verileri için güvenlidir. Bu yöntem, zarara neden olabilecek tüm negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için harika bir yoldur.Windows Hazırlanıyor” ekranı.

 • Güç düğmesine basmak bilgisayarınızı kapatacaktır.
 • USB kulaklıklar ve USB sürücüler gibi tüm çevresel aygıtların bağlantısını kesin.
 • Bilgisayarın kablo gücünü çıkarın.
 • Pil, Dizüstü PC kapatılarak çıkarılabilir. Pil yalnızca çıkarılabilir pile sahip dizüstü bilgisayarlardan çıkarılabilir.
 • Bilgisayarınızın açma/kapama düğmesini en az 30-40 saniye basılı tutun.
 • Fişi dizüstü bilgisayarınıza takın. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının pil bölmesine bir güç hücresi yerleştirmeleri tavsiye edilir.
 • Bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hatanın çözülüp çözülmediğine bakın.

Sabit diskinizi test etmek için, sabit disk test programları hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

SFC’nizi tarayın

Sistem Dosyası Denetleyicisi, Windows 8/10/11 için Windows hazır değilse veya diğer yöntemler sorunu çözemiyorsa kullanılabilir.

Bozuk sistem dosyalarınız varsa Windows “Windows’u Hazırla ekranında” takılı kalabilir.Sistem Dosyası Denetleyicisi sorunu çözmeye yardımcı olabilecek yerleşik bir araçtır.

Sistem Dosyası Denetleyicisi – Bu yardımcı program Windows 10 sistem dosyalarında bozulma olup olmadığını kontrol eder. İleri düzey kullanıcılar için önerilir. Çalıştırmak için:

 • Komut İstemi Türleri Ara Görev Çubuğunda arama kutusu. Sonuçları kullanarak belirli bir ürün veya hizmeti arayın. Sol tıklamaya basılı tutun (veya parmağınızla tutun) Komut İstemi Masaüstü Uygulaması (Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçin)
 • DISM.exe Types/Online/Cleanup-image/Restorehealth Lütfen “/” işaretine bir boşluk ekleyin. (Not: Bu adım 30 dakika kadar sürebilir.
 • Sfc/scannow

100 doğrulama tamamlanana kadar bekleyin. Windows 10/11 Bilgisayarı yeniden başlatırsanız Windows hazırlığı etkin olur.

Windows’u yeniden yükleyin

Windows’un düzeltilemeyecek sorunları olabilir. Yepyeni bir Windows kopyası yüklemek en iyi çözüm olabilir.

Windows Güncelleme Ayarları

Güncelleme Ayarları’na gidin ve işletim sisteminizin ayarlarını değiştirin. Başlat Menüsü > Güvenliğinizi Güncelleyin.

Çözüm makalesi: Windows hazırlanırken bilgisayarınızı kapatmayın. Şimdi bitti.

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir? hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Windows Hazırlık aşamasında takıldı ne anlama geliyor?

Windows, bilgisayar kullanımdayken güncellemeleri indirmeye başlayacaktır. Yeniden başlatmadan sonra yüklenen güncelleştirmeler bilgisayarı etkileyebilir. Windows, yeniden başlattığınızda bilgisayarınızı kapatmayın şeklinde bir uyarı görüntüleyebilir.

Windows’un Windows’ta Bilgisayarı kapatmayın hata iletisini hazırlamasının nedeni nedir?

Windows başlatılırken veya yeniden başlatılırken “Windows Hazırlanıyor” mesajını görürsünüz. Ekranda “Windows Hazırlanıyor” mesajı gösterilse bile Windows Önyükleme masaüstünüzde görüntülenmez.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment