WhatsApp hangi programlama dilinde yazılmıştır?

greenpeacock799 

WhatsApp tarafından hangi programlama dili kullanılıyor?

WhatsApp açık ara en popüler anlık mesaj uygulamasıdır. WhatsApp o kadar yaygın kullanılıyor ki, herkesin bir tane varmış gibi görünüyor.

Makale, birçok kişinin WhatsApp’ı klonlamaya ve bir sohbet uygulaması oluşturmaya çalıştığını belirtiyor. WhatsApp tarafından kullanılan programlama dili nedeniyle, bu klonların çoğu WhatsApp’ın özellikleriyle rekabet edemedi.

WhatsApp Profil Fotoğrafı Kırpılmadan Nasıl Yüklenir? hakkındaki makalemiz de ilginizi çekebilir.

WhatsApp tarafından hangi programlama dili kullanılıyor?

WhatsApp İngilizce Erlang programlama dili ile yazılmıştır. Bu dil 1986 yılında İsveçli telekom devi Ericsson tarafından Joe Armstrong Robert Virding & Mike Williams liderliğinde oluşturulmuştur.

ERLANG, WhatsApp’ı programlamak için geliştirilmiş bir programlama dilidir. Sunucu performansını optimize etmek için Ejabberd sunucusunda bir kod yeniden yapılandırması ve birkaç değişiklik yapıldı.

WhatsApp, kullanıcılar arasında gerçek zamanlı iletişim sağlamak için Ejabberd XMPP Sunucusunu kullanır. Erlang, WhatsApp’ın yeniden başlatılmasına gerek kalmadan anlık güncellemelere ve hızlı düzeltmelere uyarlanmasına izin verecek kadar esnektir.

FaceTime iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür? yazımız da ilginiz çekebilir.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment