Twitter Hassas İçerik nasıl açılır?

greenpeacock799 

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Ayarlanır?

Twitter, hassas veya rahatsız edici içerik içeren tweetlerin görüntülenmesini engellemek için bir “hassas içerik” etiketi kullanır. Bu etiket, “Bu tweet hassas materyal içeriyor” veya “Bu tweet hassas materyal içerebilir” şeklinde bir bildirimle birlikte artık tweet’in görünmemesini sağlar.

Twitter hassas içeriği nasıl açılır?

Twitter’a giriş yaptığınızda, hassas ayarları değiştirebileceğiniz bir bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aşağıda en son gönderilerin bir listesi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Twitter, sosyal medya platformunda mesaj göndermenizi, kişileri takip etmenizi ve düşüncelerinizi paylaşmanızı sağlayan popüler bir uygulamadır. Dilediğiniz kadar ünlüyü takip edebilirsiniz.

Twitter’da belirli türde içeriğin gösterilmesini engellemek için çeşitli güvenlik araçları bulunmaktadır.

Twitter hassas materyal nedir ve ne anlama gelir?

Hassas materyal, uygunsuz veya travmatik içerik olarak kabul edilebilecek içeriğe sahip tweet’leri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu, cinsel içerik (+18), kan veya diğer rahatsız edici sahneler içeren gönderileri içerebilir.

Twitter kullanıcıları, genellikle resmin veya videonun altında doğrudan görüntülenmek yerine tweet’in “hassas içerik” etiketini taşıdığını fark eder. Bu etiket, “Bu tweet hassas materyal içeriyor” uyarısıyla birlikte gelir.

Twitter, hassas içeriği pornografik veya şiddet içeren içerikler gibi kullanıcılar veya üçüncü taraflar için zararlı olabilecek her türlü içerik olarak tanımlar. Twitter, medya ayarlarını kontrol ederek hassas içeriği belirleyebilir.

Twitter’ın sıkı içerik politikaları bulunmasına rağmen, kullanıcılar potansiyel olarak hassas içeriklerin engelini kaldırabilir. Gizlilik ayarlarını düzenleyerek uyarıları devre dışı bırakabilir ve gördüklerini değiştirebilirsiniz.

Eğer bu sorunla karşılaşırsanız, hassas medyayı yine de görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Hassas İçeriği Nasıl Etkinleştirilir?

Twitter’a iPhone, Android uygulaması veya bilgisayarınız üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Aşağıda en son gönderilerin bir listesi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Ayarları değiştirmek için Twitter uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.

Uygulamanın durumunu App Store veya Google Play Store’dan kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra sorun çözülmelidir. Sorun devam ederse, Twitter’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Genellikle hassas bilgiler içeren tweetler arama sonuçlarında gösterilmez. Ancak isterseniz bu tweetleri etkinleştirebilirsiniz.

Twitter web sitesine gidin ve Menü > Ayarlar ve Gizlilik > İçerik Tercihleri > Arama Motorları yolunu izleyin.

“Hassas bilgileri gizle” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Twitter’da Hassas İçeriğin Kilidini Açmak

Twitter.com’a hesabınızla giriş yapın.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak profil simgesine tıklayın.

Gizlilik Ayarları’nı seçin ve uygun menü seçeneğini belirleyin.

Web sitesine buradan ulaşabilir ve Gizlilik ve Güvenlik Ayarları’nı düzenleyebilirsiniz.

Tweet medya bölümünde “Bu şekilde Hassas materyal içeren tweetleri işaretle” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyerek hassas içerikli tweetleri işaretleyebilirsiniz. Not: Ziyaretçiler profilinizi görüntülediğinde, hesabınızda hassas içerik bulunabileceğini belirten bir mesaj görüntüleyerek onları bilgilendirebilir ve içeriği görmek isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Mesajı devre dışı bıraksanız bile, hassas içeriği gören kişiler profilinizi görmeye devam edebilecektir.

Belirli kişilerin tweetlerinizi görüntülemesini engellemek için “Okumayın” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu, Twitter hesabınızı gizleme özelliğidir. Twitter hesabınızı nasıl gizleyebileceğinizi öğrenmek için TAMAM’a tıklayın.

Twitter Hassas İçeriği: Sıkça Sorulan Sorular

Twitter’da hangi hassas içeriklere izin verilir?

Twitter, kullanıcıların yetişkinlere yönelik veya şiddet içeren içerikler dahil olmak üzere küresel haberlere erişmesine izin verir. Ancak gereksiz vahşet veya şiddet içeriği gibi bazı medya türlerine izin verilmez. Twitter’ın Medya Politikası, hangi tür içeriklere izin verildiğini ayrıntılı olarak açıklar.

Hassas içerik içeren tweetleri nasıl işaretleyebilirim?

Ayarlar ve Gizlilik’e gidin. Hassas içerik içeren tweetlere bir içerik uyarısı eklemek için bu seçeneği belirleyin. Hassas olabilecek medyayı işaretlemek için tweetlerin üzerine tıklayın.

Hassas içeriği bildirmek için en iyi yöntem nedir?

Üç noktalı simgeye tıklayın ve “Tweet’i Bildir”i seçin. Bu tweet hassas bir görsel içeriyor.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment