Blog

Telefonunuzdaki casus yazılımları nasıl tanırsınız?

greenpeacock799 

Bir terör eyleminin gerçekleşme olasılığı konusunda endişeleniyor musunuz? Telefonunuzda casus yazılım var mı? Birileri internet aktivitelerinizi, SMS mesajlarınızı ve telefon aktivitelerinizi izliyor mu?

Hepimiz birilerinin her hareketimizi gözetliyor olabileceğinden endişe duyuyoruz.

Her gün cep telefonunuzu kullanıyorsunuz. Cep telefonunuzu her gün kullanıyorsunuz.

Artık cep telefonlarına casus yazılımlar bulaşıyor. Cep telefonları için ne kadar çok casus yazılım olduğunun farkında olmayabilirsiniz. Cep telefonunuza sızabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

Bu makaleyi okuyarak kendinizi nasıl koruyacağınızı ve casus yazılımları cep telefonunuzdan nasıl kaldıracağınızı öğrenebilirsiniz.

Tablet Hızlandırma Yöntemleri hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Casus yazılım nedir?

Casus yazılımlar, sizin haberiniz olmadan verileri izleyen, takip eden ve ele geçiren istenmeyen bilgisayar yazılımlarıdır.

Casus yazılımların kullanım alanları nelerdir?

Casus yazılım, izlenen cihazdan kullanıcı hakkında bilgi toplayabilir. Casus yazılımlar tuş vuruşları gibi bilgileri toplayabilir.

Casus yazılım telefonunuza yüklenebilir:

 • Ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • İletişim defteri adları
 • Sosyal medya hesaplarınız
 • Bulunduğunuz yer
 • Kimi aradığınızı takip edebilirsiniz.

mSpy

Bunu kontrol etmek için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Çocukların cep telefonlarına casus yazılım bulaşmışsa tüm uygulamalarını görmek için cihazlarını izlemeliyiz. mSpy kullanımı kolay. Yüklemek, izinsiz mesaj gönderme, multimedya ve uygulama indirme ve hatta dosya indirme gibi tüm telefon eylemlerini izlememizi sağlayacaktır.

mSpy Kullanabileceğiniz araçlar, hangi planı seçtiğinize bağlı olacaktır. Örneğin daha yüksek fiyatlı planlar daha güçlü izleme özellikleri içerir. Hizmet Android, iOS ve arka planda çalışır. Bir güvenlik ihlali olup olmadığını kontrol etmek için bir cihazın etkinliğini izleyebiliriz.

Casus Yazılım, kullanıcı hakkında gizlice veri toplayan geniş bir kötü amaçlı yazılım kategorisidir. Casus yazılım, tarama verilerini yakalayabilir ve üçüncü bir tarafa gönderebilir.

Farklı casus yazılım türleri nelerdir?

Casus yazılım virüsleri ve diğer casus yazılım türleri, işinizi geliştirmenin en etkili yollarından bazılarıdır. Casus yazılım, casusluk uygulamalarının özel bir biçimidir.

İlk tür casus yazılım kişisel veri toplamaz. İkinci tür, kişisel verilerinizi izlemek amacıyla belirli cihazlara kasıtlı olarak yüklenebilir.

İkinci durumda, cihazınızı izleyen kişinin kim olduğunuzu bilmemesi mümkündür, ancak sizinle aralarında çok yakın bir ilişki olması gerekir. Örneğin, eşiniz veya patronunuzla akraba olabilirsiniz.

Adware Görüntülü reklamlar, web’de gezinirken kullanım verilerini toplamak için kullanılır. Reklam yazılımı, kullanıcılardan izinleri olmadan veri topladığında kötü niyetlidir.

Casus Yazılım İzleme Casus yazılımlarda olduğu gibi, bu programlar da meşru reklam verisi toplama ile kişisel gizliliğin ihlali arasında ince bir çizgide yürür. Meşru görünebilirler ancak kişisel veri toplamak için tasarlanmışlardır.

Tuş kaydediciler Bir tür casus yazılım olan tuş kaydediciler, bir web sitesinde yapılan tuş vuruşlarını gizlice kaydeder. Bunu genellikle ödeme veya giriş bilgilerini çalmak için yaparlar.

Telefon Başlangıç Ekranında Logoya Takılma Sorunu Nasıl Çözülür? adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

Cep telefonuma casus yazılımı nasıl yükleyebilirim?

Casus yazılımlar cep telefonlarına farklı şekillerde yüklenir.

Casusluk yapmanın en kolay yollarından biri akıllı telefonunuza kötü amaçlı uygulamalar yüklemektir. Bu uygulamalar casusluk yapmak için tasarlanmıştır ve güvendiğiniz kişilerin önerilerini içerebilir: “Harika uygulamalar, vb…”. Böylece kendi ellerinizle bir Truva Atı’nı evinize davet etmiş olursunuz.

Neredeyse tüm Download Spyware, bilgisayarınızda casusluk yapmak için kullanılabilen bir kötü amaçlı yazılım türüdür. iOS jailbreak ile uyumludur. Aşağıda nasıl kullanılacağına dair örnekler verilmiştir. Sorunu çözmek için jailbreak işlemini kaldırın. İlk jailbreak olsa bile iPhone’unuzun ayarlarını kontrol edin. Birisi iPhone’unuzu izlemek için yapmış olabilir.

Bir sorun mu var? Telefonumda casus yazılım mı var? Nasıl kontrol edebilirim? Nasıl öğrenebilirim? Cep telefonunuzdaki Casus Yazılım nasıl kaldırılır?

Cep telefonunda casus yazılım belirtileri nelerdir?

Casus yazılım, İnternet etkinlikleriniz, parolalarınız, aramalarınız veya mesajlarınız hakkında veri toplayan ve gizleyen bir kötü amaçlı yazılım türüdür. Akıllı telefonunuzda bunları manuel olarak tespit etmek zor olabilir. Bazı kırmızı bayrakları kullanarak cihazınıza casus yazılım bulaşıp bulaşmadığını belirleyebilirsiniz.

Telefon ısındığında pil ömrü azalır

İşte bir profesyonel kiralamak için birkaç neden. Telefon her zaman çalışıyor. Bu, cihazınızın yavaşlamasına neden olur. Kullanmadığınız zamanlarda bile telefonunuzun yavaşlamasının nedeni bir casus uygulama olabilir. Casus uygulama telefonunuzun arka planında çalışacak ve pilinizi daha hızlı tüketecektir. Bu bilgi, telefonunuzun pilinin neden hızlı tükendiğini belirlemek için kullanılabilir.

Aşırı veri kullanımı

Telefonunuzda sizi izleyen kişi bu bilgileri alacaktır. İnternet paketleri normalden daha fazla kullanılabilir. Veri kullanımında bir artış görmeyi bekleyin.

Arka plan sesleri

Casus uygulamalar konuşmaları, metin mesajlarını ve daha fazlasını kaydedebilir. Casus uygulamalar siz telefonda konuşurken ses çıkarabilir.

Şifrelenmiş mesajlar

Konumunuzu takip eden casus yazılım uygulamaları, anlaşılmaz bir kodla SMS mesajları gönderebilir. Mesajlarınıza bakın.

Bilinmeyen Uygulamalar

Ani bir uygulama izini görmezden gelmeyin. Bazı casus yazılımlar sizin izniniz olmadan başkaları tarafından indirilebilir ve yüklenebilir. Casus yazılımlar, masa üzerinde bırakılsa bile cep telefonlarına yüklenebilir.

Casus yazılım: Kendinizi ondan nasıl korursunuz

Yalnızca resmi web sitelerindeki bağlantıları açın. SMS, Whatsapp Messenger veya Skype gibi sosyal medya aracılığıyla gönderilen bağlantılara tıklamayın.

Listeler uzayıp gidiyor.

  • #Yüksek kaliteli Anti-virüs yazılımı (En iyi ücretsiz anti virüs programları)
  • Profesyonel casus yazılım önleme koruması yükleme
  • . En İyi Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Programı
  • # Antivirüs programınızı güncellemek çok önemlidir.
  • # Bilgisayarınızı günlük olarak taramanız önerilir.
  • # Bağlantılara ve eklere yalnızca güvenli görünüyorlarsa tıklayın.
  • # OutlookImage önizlemelerini devre dışı bırakın.
  • #Bir güvenlik duvarı donanımı kullanın.
  • #DNS ile çevrimiçi kullanımın tehlikelerine karşı kendinizi koruyun.

SSS

Telefonum izleniyor mu?

Telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını veya izlenip izlenmediğini anlayamayabilirsiniz. Bir uygulama kullanmak veya profesyonel yardım almak mümkündür.

Casus programların çalıştırılmasını nasıl engelleyebilirim?

Casus yazılımların telefona yüklenmesini önlemek için birkaç güvenlik önlemi almalısınız. Tüm güvenlik önlemleri makalemizde ele alınmıştır.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment