Klavye Tuşu Kullanım Testi nasıl yapılır?

greenpeacock799 

Klavye tuşlarını Çevrimiçi Klavye Test Sitelerini kullanarak da test edebilirsiniz veya klavyenizi test edebilirsiniz. Bu programlar, klavyede çalışmayan tuşları tespit etmek için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Klavyede bazı tuşlar çalışmazsa ne yapmalı? adlı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Klavye tuşlarını çevrimiçi olarak nasıl test edersiniz?

Bu makalede size klavyeyi nasıl test edeceğinizi KeyboardChecker.com sitesi üzerinde göstereceğiz. Bu web sitesi, kullanıcıların klavye tuşlarının düzgün çalışıp çalışmadığını test etmelerini sağlar.

Web sitesine ilk girdiğinizde karşınıza çıkan ekran aşağıdaki resme benzeyecektir.

Klavye bölümünün altında üç bölüm bulacaksınız. Son basılan tuşu ve basma tuşunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca sayısal tuş takımını da gizleyebilirsiniz. Şimdi bunların ne anlama geldiğini görelim.

Devam etmek için bir tuşa basın. Bu alan, kalan tuş basım sayısını gösterir.

Son Basılan Tuş: Bu, bastığınız son klavye tuşunu görüntüler.

Numpad’i Gizle/Göster: Numpad’i göstermek için Numpad’i Gizle’ye, ardından Göster’e basabilirsiniz.

Klavye tuşlarının çalışmasını test etmek için test programı kullanabilirsiniz.

PassMark KeyboardTest

PassMark KeyboardTest, klavyeyi test etmenin hızlı bir yoludur.

Bu program hem klavyenizdeki LED’leri hem de tuşların işlevselliğini test etmenizi sağlar. Ayrıca klavyenizin hızını ve üretilen tarama kodunu kontrol etmenize yardımcı olur.

Her tuşa basışınızda grafiksel bir gösterim görebilirsiniz.

Klavye Test Yardımcı Programı

Klavye Test Yardımcı Programı, klavyeleri test etmek için PassMark KeyboardTest ile birlikte kullanılabilir.

Bu program kolay kullanımlıdır ve klavye tuşlarının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi sağlar.

Yüklenmesi gerekmez ve bir USB bellek kullanarak her yerde kullanılabilir. Klavyenizi kullanarak kolayca kontrol edebilirsiniz.

Fiziksel klavyenizdeki tuşa bastığınızda, ilgili sanal klavye tuşu sarıya dönecektir. Böylece tuşun çalıştığından ve test edildiğinden emin olabilirsiniz.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment