iPhone Diğer Sistem Verileri Nasıl Silinir?

greenpeacock799 

iPhone Diğer Sistem Verileri Çok Fazla Depo mu Kullanıyor? Bu nasıl gerçekleşir? Dağınıklığınızı temizleyin?

Mobil cihaz kullanıcıları birçok depolama alanı sorunuyla karşı karşıyadır. Mobil cihaz kullanıcıları pek çok depolama alanı sorunuyla karşı karşıyadır.

Bulut depolama, yüklediğiniz ve sildiğiniz uygulamaları yönetmek, cihazınızdaki videoları ve dosyaları korumak veya diğer yöntemleri kullanmak depolama alanını kontrol etmeye yardımcı olabilir.

Diğer Sistem Verileri bir iPhone’da büyük miktarda alan tüketebilir.

Sistem Verileri zaman zaman çok büyük olabilir ve kontrol edilmesi zordur.

ITunes Bu IPhone’a Bağlanamadı Hata çözümü hakkındaki makalemiz de ilginizi çekebilir.

iPhone saklama alanını nasıl yönetebilirim?

iPhone’unuzun uygulamalar ve diğer veriler için ne kadar depolama alanı kullandığını kontrol edin.

 • Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı’na gitmek için buraya tıklayın.

En üstte, iPhone’unuzda ne kadar alan olduğunu ve hangi bilgileri içerdiğini gösteren bir grafik bulacaksınız. Aşağıda tüm uygulamaların ve ne kadar alan gerektirdiklerinin bir listesini bulacaksınız.

Verileriniz Medya, Uygulamalar veya Fotoğraflar olarak sınıflandırılacaktır.

Alanların taranması ve analiz edilmesi zaman aldığından iPhone grafiği birkaç dakika sonra görüntüleyebilir. Grafik göründükten sonra stabilize olması için birkaç dakika bekleyin. Telefonunuzun depolama alanı ve uygulama listesi analiz sırasında değişmiş olabilir.

airDrop Adı 3 Adımda Nasıl Değiştirilir? hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

iPhone Diğer saklama alanı nedir?

iPhone ve iPad’iniz tüm ayar tercihlerinizi, önbelleklerinizi (önbellekler), kayıtlı mesajlarınızı, sesli notlarınızı vb. “Diğer Kategorisi “nde depolar. iPhone veya iPad’inizdeki “Diğer kategorisi” tüm ayar tercihlerinizi, önbelleklerinizi ve kayıtlı mesajlarınızı depolar.

Aygıtınızdaki içerik üç kategoriye ayrılır: uygulamalar, fotoğraflar ve medya. Diğer kategorileri iCloud Drive, Apple Books (iCloud Drive), Mesajlar, Apple Books ve iCloud’u içerir.

Diğer kategoriler Siri sesleri, yazı tipleri ve önbellekler gibi mobil aygıtlardan silinemeyen öğeleri içerir. Ayrıca Spotlight Dizini, Anahtar Zinciri ve CloudKit Veritabanı gibi sistem verilerini de içerir.

iPhone’ların depolama kapasitesi nedir?

iPhone Diğer Sistem Verileri Bu klasör çoğunlukla sistem dosyalarını, önbellek dosyalarını ve Safari ve iOS tarafından oluşturulan diğer dosyaları içerir.

Çeşitli Depolama Kategorileri Çeşitli kategorisi, ana kategorilerden herhangi birine uymayan öğeleri içerir.

Sistem verimi neden yüksek?” İşte en çok yer kaplayan şey

 • Oluşturmak için kullanılan öğeler. Dosya sistemi iOS, ancak belirli bir uygulamaya ait değiller. Bu kategori, örneğin, işletim sistemleri veya uygulamalar için özel olarak tasarlanmamış yeni Siri yazı tiplerini ve seslerini içerir.
 • Geçici Dosyalar iPhone Sistem Verileri geçici verileri depolayabilir. IOS bunlara artık ihtiyaç duymadığında silinirler.
 • Web sitesi önbellekleri ve günlükleri depolar. Web sitesi oturumları, URL otomatik doldurma ve daha hızlı gezinme için önceden yüklenmiş web sitelerinin tümü dahildir.
 • Medya Akışı Önbellekleri. iOS, sorunsuz oynatmayı garanti etmek için en sık kullandığınız medya dosyalarını önbelleğe alır. Bu, çok fazla depolama alanı kullanır.

iPhone’umdan diğer sistem verilerini nasıl silebilirim?

iPhone Diğer Sistem Verileri Yer kazanmak için sistem dosyalarının sayısını azaltabilirsiniz.

Hesabınızı birkaç yöntem kullanarak silebilirsiniz. Bu iyi bir sistem değil. Veri. Araçları veya diğer yöntemleri kullanarak, iPhone’daki “Diğer verileri” manuel olarak silebilirsiniz.

 • Safari önbelleğini temizleyin
 • E-postanızı silebilirsiniz
 • Sesli notları silme
 • Kullanmadığınız uygulamaları silin
 • Video ve müzik uygulamaları daha az kullanılmalıdır.
 • Uygulama önbelleklerini kaldırın

Safari önbelleğini temizleme

Depolama alanınızın büyük bir kısmı verilerle kaplanacaktır. Safari Tarayıcı önbelleği. Tarayıcı önbelleği kolayca temizlenebilir, ancak düzenli olarak yapılmazsa, hızlı bir şekilde çok fazla alan doldurabilir.

E-postalarınızı silebilirsiniz

Yer kazanmak için öğeleri başka bir yerde saklayın. iPhone Diğer Sistem Verileri’ni indirebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Çok sayıda e-posta alıyorsanız, bu bir sorun haline gelebilir.

Büyük ekleri olan e-postalar silinmelidir. E-postanın önbelleği vardır. Bu önbelleği kaldırmak zordur. E-posta hesabınızı kaldırıp yeniden eklerseniz önbellek kaldırılabilir.

Sesli notları silin

Telefonunuzda çok sayıda sesli not olduğunda, tüm alanı hızla doldurabilir. Sesli Notlar uygulamasını başlatın ve istenmeyen notları sola kaydırın. “Sil”e ve ardından “Tamam”a dokunun.

Kullanmadığınız uygulamaları silin

Artık kullanmadığınız uygulamaları silerek de yer açabilirsiniz. Bu, uygulamaların kullandığı önbelleği de kaldıracaktır.

Video ve müzik uygulamaları daha az kullanılmalıdır.

Telefonlar en büyük suçlular Diğer Sistem Verileri Videove Müzik akışı endüstrisi kontrolden çıktı. Medya, iTunes, TV Uygulaması veya Müzik Uygulamasından video ve şarkı indirmeyi içerir. Akışlar Sistem Verisi olarak sınıflandırılabilir, çünkü sorunsuz bir şekilde oynatmak için önbellek kullanırlar.

Bir ara verin veya yaptığınız akış miktarını azaltın.

Uygulama önbelleklerini kaldırın

iPhone’unuzdaki uygulama önbelleğini temizleyin.

Bir uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek önbelleği temizleyecektir. Spotify silinebilir ve ardından uygulama yeniden yüklenebilir. Bu, tüm geçici müzik akışlarını kaldıracaktır. Bunu yaparsanız indirdiğiniz tüm müzikler kaybolacaktır.

İstenmeyen öğeleri kaldırmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir. iPhone: Ek Sistem Verileri.

iPhone verileri neden bu kadar çok yer kaplıyor?

Sistem kategorisi, diğer kategorilerden herhangi birine tam olarak sığmayan diğer her şeyi (örn. Fotoğraflar veya Uygulamalar). Bu, iPhone’unuzun alanını hızla doldurabilir. Uygulamalar ve diğer veri kaynakları iPhone’un saklama alanını hızla dolduracaktır. iPhone’un saklama alanı diğer tüm saklama alanlarından daha hızlı büyüyebilir. Yükleme veya yeniden başlatma iPhone saklama alanını azaltabilir.

3 adımda Spotify bağlantısını kısaltmak için olan yazımızı da okuyabilirsiniz.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment