Bilgisayarım Kulaklıkları Algılamıyor Nasıl Onarılır

greenpeacock799 

Aşağıdakileri içeren bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bilgisayarınız kulaklığınızı tanımıyor olabilir. Bu yazıda açıklanan çözümleri kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar Windows 10‘a yükselttiklerinde ve Windows 10’u yeni bilgisayarlara yüklediklerinde ses sorunları ortaya çıkabilir. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda olabilir. Windows 10’u yüklemeden önce sesi olmayan bir bilgisayarınız olabilir. Birkaç hafta sonra ses kalitesi düşmeye başladı.

Bilgisayarımın kulaklık algılamama sorununu nasıl çözebilirim?

Aşağıda böyle bir durumda yapabileceklerinizi içeren bir liste bulacaksınız.

LOL dili nasıl değiştirilir hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kablolu kulaklık kullanıyorsanız, ses girişini kontrol edin.

Yeşil, mavi veya pembe renkli girişler arasından seçim yapın. Renkli soketlerin işlevi Ses kartları renk değiştirebilir.

Bilgisayarın yan tarafında veya arkasında ses girişini bulabilirsiniz. Genellikle bir kulaklık simgesiyle işaretlenir. Kulaklığınızı takın.

Bilgisayarınızın kulaklık soketlerini temizlemek iyi bir fikirdir.

Toz, tüy veya kir ile tıkanırsa jak bağlantı noktası bozulabilir. Kulaklıkların yanı sıra bağlantı noktasının da temizlenmesi bu sorunları çözebilir.

Kablosuz bir kulaklık kullanıyorsanız, yeniden bağlayın.

 1. Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth ve diğer cihazlar bölümüne gidin. Sağ üst köşeden Bluetooth’u açın.
 2. Bluetooth veya diğer cihazları ekleme Windows 10, Bluetooth cihazlarını eşleştirmenizi sağlar. İlk seçeneğe tıklayın. Üç seçenekli yeni bir pencere görünecektir. Bluetooth üzerine tıklayın.
 3. Bağlanmak için tarama tamamlandığında cihazınızın adına tıklayın. Taramadan sonra bağlanmak için cihazınızın adına tıklayın. Eşleştir’e basın.

Geri kalan her şeyi Windows 10 halleder. Eşleştirmeden sonra “Bağlandı” göreceksiniz.

Windows Hazırlanıyor Bilgisayarınızı Kapatmayın Hatası Nasıl Giderilir? hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Farklı bir kulaklık kullanmayı deneyin.

Kulaklık arızalı olabilir. Bilgisayarınıza başka bir kulaklık bağlayın ve sesi kontrol edin.

Kulaklığınızın varsayılan ayarının yapıldığından emin olun.

Görev çubuğunuzun sağ alt köşesinde bulunan Ses simgesine tıklayın. “Ses Ayarlarını Aç”ı seçin: Kulaklığınızın ses seviyesinin açık ve seçili olduğundan emin olun.

Ses kontrolünü kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Bilgisayarınızdaki Ses simgesine sağ tıklayın ve “Ses Seviyesini Kontrol Et” seçeneğini seçin. Sesi kontrol edin”. Sesi kendinizi duyabileceğiniz şekilde açın.

Windows Sorun Gidericiyi çalıştırın.

Bu adımlardan hiçbiri sorununuzu çözmediyse, Windows Sorun Giderici’yi çalıştırmayı denemelisiniz. Aracı aşağıda açıklandığı gibi kullanın.

 1. Ardından, Gününüzü en iyi şekilde geçirmenin en yeni yolu Başlangıç ekranına Sorun Giderme yazın Buraya Tıklayın Bir alternatif arayın Düğmeyi seçin ve ardından Sorun Giderme Arama sonuçları
 2. Ses ekipmanınızı açmanız istenirse, bu bağlantıya tıklayın. Eğer oraya nasıl ulaşacağınız açık değilse…

Ses Sorun Gidericisini çalıştırın.

Lütfen bizimle iletişime geçin. Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: hala düzgün çalışmayan bir bilgisayarınız varsa, aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin bazı yollarıdır. “Kulaklık algılanmadı” sorunu devam ederse, Ses sorun gidericisini yeniden çalıştırmayı deneyin.

 • Ses düğmesini kullanarak Ses sorun gidericisini açın. Windows Ayarları. Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin bazı yollarıdır. Siz de yapabilirsiniz Başlat >’Güvenliğinizi güncelleyin’ hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın “Sorun Giderme” Bir ‘Ses Oynatma’yı seçin. Daha fazlasını öğrenin. Programı çalıştırmak için ‘Sorun Gidericiyi Çalıştır’a tıklayın.

Ses ayarlarınızı kontrol edin

Mikrofonlu kulaklık seti veya kulaklıklar azaltılabilir veya sessize alınabilir.

Ses kalitenizi arttırmak için Dolby Atmos nedir ve ne işe yarar? hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ses Kartı Sürücülerini Güncelleme

 1. Ses kartı sürücünüzü güncelleyin. Ardından, Başlangıç ekranında Aygıt yöneticisi yazın. Bir alternatif ara seçeneğine tıklayınve ardından düğmesine tıklayın.
 2. Ses, video ve oyun kontrolleri Seçeneğe çift tıklayın.
 3. Ses donanımının adına tıklayın ve seçin. Sürücü Yazılımını Güncelle Menü
 4. Sürücünüzü otomatik olarak güncelleyin Windows sürücü yazılımının güncellenmesini bekleyin.

Windows Güncelleme Kontrolü

Windows güncel değilse güncellenmelidir. Bir sorunla karşılaşırsanız Windows Güncelleştirmeleri’ni kaldırın.

 • Windows Güncelleştirmeleri’ni kaldırmak için Ayarlar > Web sitesindeki en son güncelleme: & Güvenlik Bağlantı devam edecek’e tıklayın. Windows Update.
 • “Son Güncelleştirmeleri Görüntüle” sekmesine tıklayarak en son güncelleştirmeleri görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Güncelleştirmeleri kaldırın. En son güncelleştirmeleri kaldırmak için “” üzerine tıklayın.

Bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirin.

Belirli bir programı yükledikten sonra kulaklık sorunları oluştuysa ve programı kaldırmak sorunu çözmediyse Pencereler Sistem geri yükleme Kulaklığınızın işlevsel olduğu önceki bir tarihe sistem geri yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Sabit diskinizi test etmek için, sabit disk test programları hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Recommended Posts

Blog

Trendyol Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Trendyol Bildirim tercihlerinizi hesap ayarlarından düzenleyebilirsiniz. Hesap ayarlarınızı düzenlemek, Mail veya SMS gibi reklam bildirimlerini devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ayrıca Trendyol bildirimlerini tekrar açabilirsiniz. Trendyol üyeleri seçkin markalara özel fiyatlarla sahip olur. Üyeler ayrıca alışveriş yaparken benzersiz bir deneyim yaşarlar. Trendyol ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Trendyol bildirimleri nasıl engellenir? Trendyol bildirimlerini kapatın; 1# Trendyol […]

greenpeacock799 
Blog

Linkedin Premium Aylık Ücreti Ne Kadar?

Bu makale, Linkedin premium’un sunduğu birçok avantaj hakkında bilgi vermektedir. Linkedin Premium hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Linkedin Premium Aylık Ücret hakkında daha fazla bilgi edinin. LinkedIn, profesyonel bir ağ oluşturmak için harika bir ücretsiz araçtır. Sık sık LinkedIn kullanıcısıysanız, sitenin her zaman hesabınızı LinkedIn Premium’a yükseltmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. LinkedIn Premium’un değeri nedir? Bu […]

greenpeacock799 
Blog

Windows Temp Dosyaları Kolay ve Basit Bir Şekilde Nasıl Temizlenir?

Bu makale bir açıklama sağlayacaktır. Geçici klasör nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Windows Temp dosyalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Windows’un .temp adında bir dosyası vardır. Temp tam olarak nedir? Temp. dosyaları nasıl silinir? Geçici dosya nedir? FileTemp – Bu bir geçici dosyadır. Geçici dosya, örneğin, internette gezinirken görüntülediğimiz web sayfalarındaki resimleri veya videoları kaydettiğiniz […]

greenpeacock799 

Leave A Comment